BÜYÜYEN ÇOCUK
Allianz, 70'den fazla ülkedeki geniş deneyimi, Türkiye'deki 20 yıllık birikimiyle her koşulda, her zaman yanınızda. Çocuklarımızın geleceği, bugünü kadar önemlidir diyenler için: Büyüyen Çocuk Sigortası.
Allianz ile çocuklarınız hayatın her döneminde güvencede!
Her anne-baba çocuğu için en iyisini ister. Doğduğu andan itibaren üzerine titrer, daha emeklemeye başlamadan okuyacağı okulu, yapacağı işi hayal eder. Anne-baba olmak sorumluluk isteyen bir şeydir. Çocuğunun geleceğini, bugünden hazırlamayı gerektirir.

Allianz, çocuğuna güvenli bir gelecek armağan etmek isteyenler için Büyüyen Çocuk Sigortasını hazırladı.
Büyüyen Çocuk Sigortası size neler sağlıyor?
Büyüyen Çocuk Sigortası, çocuğunuza 18 ile 25 yaşları arasında güvence sağlayan bir sistemdir. Kısaca şöyle işler: Belirlediğiniz dönemlerde çocuğunuz için prim ödüyorsunuz; ödediğiniz primler yine sizin seçtiğiniz süre içinde birikip her yıl elde edilen kâr paylarıyla büyüyerek yatırıma dönüşüyor. Sigorta süresinin sonunda bu birikim çocuğunuza toplu olarak ödeniyor ya da isteğinize göre 5 ya da 10 yıl süreyle her yıl artan bir maaş bağlanıyor.

Büyüyen Çocuk Sigortası, sigorta ettirenin vefatı durumunda sigortalı çocuğu yine güvence altına alıyor. Vefatı takip eden aydan itibaren süre sonuna kadar, sigortalı çocuğa her yıl artan destek aylığı maaşı bağlanıyor. Süre sonunda çocuk, tüm primleri ödenmiş şekilde toplu para veya isterse 5 ya da 10 yıl süreyle her yıl artan maaş almaya hak kazanıyor.
Primlerinizi nasıl ödeyebilirsiniz?
Primlerinizi aylık, 3 aylık, 6 aylık, yıllık ödeyebiliyor, teminatınızın tutarını ödeyeceğiniz primlerle kendiniz belirleyebiliyorsunuz.

Sigorta süreniz uzadıkça yatırılan primler artacağından çocuğunuzun gelecekte sahip olacağı birikim de çoğalıyor.
Kimler sigortalanabilir?
Büyüyen Çocuk Sigortası'nda, çocuğunuz 0-17 (dahil) yaş arasındaysa bu sigortaya girişini yaptırabiliyorsunuz ve 18 ile 25 arasında seçeceğiniz bir yaşta da sigorta süresi sona eriyor. Tabii burada seçeceğiniz en kısa süre 8 yıl (17 yaşında girişler için) ve sizin yaşınızla sigorta süresi toplamı da en fazla 65 olmalıdır.

Dilerseniz bakımını üstlendiğiniz bir çocuk için de Büyüyen Çocuk Sigortası yaptırabilirsiniz.
Peki ödediğiniz primler nasıl değer kazanıyor?
Tek tek yatırdığınız primler küçük gibi görünse de tüm sigortalıların birikimleri büyük fonlar oluşturuyor. Primleriniz devlet denetimi ve güvencesi altında Allianz tarafından yatırıma dönüştürülüyor.


Teminatlarınızın sigorta süresinin sonunda alım gücünü yitirmemesi için, ödediğiniz primler otomatik olarak poliçe yıldönümlerinde Şirketin belirlediği oranda artırılıyor. Böylece yatırdığınız primler büyüyerek değerini koruyor.

Kısaca...

Büyüyen Çocuk Sigortası, bir anne-babanın çocuğuna verebileceği en büyük armağan...

Sigorta Süresi Sonunda Birikim Durumunuz
Sigorta ettirenin yaşı 30, cinsiyeti erkek, sigortalının yaşı 5, cinsiyeti kız ve sigorta süresi 20 yıl olarak alınmıştır. Yıllık kar payı oranının reel olarak %6 olacağı ve primlerin süre boyunca bugünün alım gücüyle sabit kalacağı varsayılmıştır.


Not: Tablodaki değerler bugünkü alım gücünü ifade etmektedir.
Ayda bir ödenecek
prim tutarı(TL)
Sürenin sonunda
çocuğa ödenecek
toplu ödeme tutarı(TL)
Sürenin sonunda
çocuğa bağlanacak
5 yıl süreli aylık maaş(TL)
Sürenin sonunda
çocuğa bağlanacak
10 yıl süreli aylık maaş(TL)
100
32.100
560
301
150
48.150
839
452
200
64.200
1.119
603

Beklenmedik bir durumda sigortalı çocuğa bağlanacak destek maaşı ne kadar olacaktır?

Sigorta ettirenin yaşı 30, cinsiyeti erkek, sigortalının yaşı 5, cinsiyeti kız ve sigorta süresi 20 yıl olarak alınmıştır. Yıllık kar payı oranının reel olarak %6 olacağı ve primlerin süre boyunca bugünün alım gücüyle sabit kalacağı varsayılmıştır.


Ayda bir ödenecek prim miktarı (TL)
1. yıl aylık destek maaşı (TL)
5. yıl aylık destek maaşı (TL)
10. yıl aylık destek maaşı (TL)
15. yıl aylık destek maaşı (TL)
20.yıl
aylık destek maaşı (TL)
100
781
792
836
917
1.040
150
1.171
1.189
1.254
1.375
1.560
200
1.562
1.585
1.672
1.833
2.079

Not: Tablodaki değerler bugünkü alım gücünü ifade etmektedir.

*Poliçenin tenzil olmaması halinde geçerli bir teminattır.


Yararlanmak için çocuk 0-17 (dahil) yaş, sigorta ettiren de 18-57 (dahil) yaş arasında olmalıdır.

Büyüyen Çocuk Sigortası ile ilgili detaylı bilgi için sizi ofisimize bekliyoruz.

Çocuğunuzun parlak geleceği için ilk adım...